Jak jednoduše pěstovat bylinky?

V dnešní uspěchané době vás jistě zajímá, jak ušetřit čas, ale mít doma vlastní bylinky. Pěstujte si vlastní bylinky v pohodlí domova.

Technologie aktivního pěstování

obrazekDomácí pěstování nejrůznějších bylinek, tymiánem počínaje a například mátou či bazalkou konče, bude pro vás hračka a zábava díky technologii aktivního pěstování, která byla vyvinuta odborníky z finské společnosti Tregren Ltd. a funguje na stejném principu jako pěstování rostlin ve skleníku.

Technologie aktivního pěstování se zakládá na tzv. hydroponii, kdy rostliny pěstujeme ve vodním prostředí bez půdy. Obrovským plusem tohoto způsobu pěstování bylinek je pouze doplňování vody s živinami do zásobníku.

Minizahrádky Tregren

Společnost Tregren vytvořila minizahrádky, u kterých využívá technologii aktivního pěstování a zároveň zajišťuje rostlinám potřebný kyslík, který je nezbytný k jejich růstu. Všechny potřebné dodané živiny získají rostliny prostřednictvím vody a navíc jsou rostliny pěstovány v podmínkách řízeného osvětlení, tepla a vlhkosti. Tento způsob pěstování je nenáročný a hlavně čistý, nepotřebujete k němu totiž žádnou hlínu, díky čemuž je domácí pěstování velmi komfortní.

Toto pěstování je absolutně nenáročné na čas - stačí pouze doplňovat vodu se živinami do zásobníku zhruba jedenkrát do měsíce. Navíc ve srovnání s běžným pěstováním rostlin máte možnost sklízet bylinky v hojném množství po celý rok.

Denně čerstvé bylinky - po celý rok

Výhodami, které získáte domácím pěstováním, jsou 100% čerstvé bylinky nejrůznějších druhů, které budete mít k dispozici po celý rok přímo u vás doma.

obrazekZelené, aromaticky vonící rostlinky skýtají v pošmourných dnech potěchu pro oči i náš nos a je radostí je jen tak prostě pozorovat.

Zabývat se bylinkami však v sobě skrývá ještě něco víc. Je to totiž také vzrušujícím putováním kulturními dějinami rostlin a jejich využitím v kuchyni. V neposlední řadě mají mnohé bylinky léčivé účinky, takže si doma můžete velmi jednoduše vypěstovat takovou malou zásobárnu léčiv pro případ zhoršeného trávení či bolesti hlavy...

Kategorie: Rady a tipy Autor: Kousalková Jana
Vaše názory k článku (3)
Seřadit:
sarka.cvrkalova | Pátek 20. Říjen 2017, 15:22
To je skvělý článek! Sama si doma pěstuji bylinky, ale o společnosti Tregren jsem nikdy neslyšela. Tak jsem potom trochu Googlila a za informace jsem ráda. :)
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Marian Čilo | Sobota 21. Říjen 2017, 12:19
V jednoduchoti popsáno, jak na bylinky! Díky
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Pepa Jánský | Neděle 22. Říjen 2017, 09:23
Tak technologie aktivního pěstování jo... No, uvidíme, teorie moc pěkná, pojďme to vyzkoušet v praxi. :)
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět