Bolest spodní části zad

Avatar

Bolest spodní části zad

Tomáš Klika (0 příspěvků) Pondělí 05.06.2017 | 09:25:19

Co může způsobovat bolest spodní části zad? Bolest je spíše zevnitř těla než z venku. Stačí se na něco jen zaměřit nebo je lepší s tím někam jít? Trvá to už týden. Díky!
Avatar

Bolest spodní části zad

sofka (2 příspěvky) Pondělí 19.02.2018 | 21:28:08

V takovém případě bych vždy doporučila zajít k lékaři. A po vylepšení zdravotní situace bych určitě do svého denního plánu zavedla pravidelný pohyb - i procházka je brána jako pravidelný pohyb. Jednou z věcí, které je potřeba si uvědomit při jakémkoliv onemocnění je i to, že je potřeba zbavit se stresových faktorů a zaměřit se na zdravý způsob života.
Avatar

Bolest spodní části zad

Liliana (30 příspěvků) Sobota 24.06.2017 | 17:20:46

Mohla by to být i nějaké nemoc, proto raději navštivte doktora.
Avatar

Bolest spodní části zad

Návštěvník (1 příspěvek) Pátek 23.06.2017 | 15:01:18

Tahle otázka vyvolá nejprve další otázky ať s tím půjdete kamkoliv. Pak je možné teprve odpovědět. Je třeba vědět jak se ta bolest chová, jestli kolísá, co ji vadí, někdy vadí sezení , jindy jen některé pohyby a pak přesnější lokalizaci, jestli až k tříslům nebo dozadu. Může jít o přenesenou bolest, to pozná i podrůměrný masér. Pokud s tím chodíte do zaměstnání, tak asi patříte k lidem jako já, že s každou drobností rozhodně k lékaři neběží, aby se tam člověk dozvěděl, že to nic není a konzumoval pro začátek ibuprofen. Jenže na druhou stranu je taky hodně lidí , kteří říkají, že až se ráno probudí jednou bez bolesti, tak to znamená, že jsou již na druhém břehu. Tím chci říct, že nedělat s bolestí vůbec nic a brát ji jako součást života, nemůže vést k ničemu jinému, než k životu plnému bolestí a stále větších a od určitého věku je to podle některých normální. Nenapsal jste nic bližšího, jestli zrovna neumíráte a to muži dělají už při rýmě. Jestli ještě v okolí neznáte dobrého maséra ani fyzioterapeuta, tak určitě bude nejvyšší čas to napravit.
Avatar

Bolest spodní části zad

reiter (31 příspěvků) Pátek 23.06.2017 | 15:10:22

Přesně týden bych nečekal, pokud mám intenzivní bolest, už druhý den jsem u svého maséra. Prášky proti bolestem již neberu , někdo je bere běžně a pokud to tak dělají sportovci, tak jsou to sebevrazi. Většinou mi zabere jen první, pak už další ne i při dodržení časového odstupu i po ještě delší době.
Avatar

Bolest spodní části zad

Voda (36 příspěvků) Pondělí 19.06.2017 | 23:14:47

Pokud jste začal sportovat, mohly by to být natažené svaly. Jestli to ale brzy nepřejde, určitě lékaře navštivte.
Avatar

Bolest spodní části zad

bila pani (6 příspěvků) Sobota 10.06.2017 | 23:19:14

Myslím, že by se mohlo jednat o skřípnutý nerv, ale nejsem lékař a rozhodně Vám doporučuji jeho návštěvu. Jedině doktor může s přesností diagnózu určit.