kojenecké masáže

Avatar

kojenecké masáže

shebestová (6 příspěvků) Čtvrtek 26.01.2017 | 12:32:09

V čem prospívají malým dětem kojenecké masáže? Mohu nějak ublížit?
Avatar

kojenecké masáže

reiter (31 příspěvků) Úterý 06.06.2017 | 20:55:40

Od narození do hrobu člověk potřebuje doteky a to mnohdy navzdory všem moralistům, velice intenzivní doteky. Západ se svým křesťanstvím v tom udělal šílené škody , které budou pokračovat ještě další staletí a je zajímavé, i když jsme ČR zrovna nejateističtějším národem na světě, tak to platí i u nás do posledního puntíku. Zhoubná a nemocná morálka je zde natolik zakořeněná, že matky mívají veliký problém se o své nejmenší starat z důvodu neopodstatněných dojmů a myšlenek a pocitů viny při hygieně dětí, nebo jiných příležitostí, protože na to matky nejsou zvyklé a připravené. Odkud taky? Část zanedbávání dětí z uvedených důvodů pramení, alespoň z počátku, a jinak ani snad nejde vysvětlit nedostatečné věnování se dětem a neposkytování jim dostatečné množství doteků, zanedbávání hygieny a právě časté hrubosti při hygieně , různé donucování a trestání a konkrétně třeba hrubé utírání obličeje , jako by to bylo záchodové prkno a nakonec i odstrkování a týrání, které má různé podoby a nemusí být na první pohled nikomu patrné, jindy je do očí bijící a dech beroucí. Některé děti to může velmi poškodit napořád, některé se vždy rychle vzpamatuje, když alespoň občas přeci jen přijde i něžnost a laskavá pozornost. Odolnost i nejmenších dětí je různá.
Je to určitě rozsáhlé téma, jak zacházet a jak nezacházet s nejmenšími dětmi, něco se matky určitě učí v rámci jejich setkání zdarma a jinak aktivně musí samy placeně. Masáže kojeneckých dětí by měly být sotva znatelným dotekem dlouhými tahy přes celé tělo , různě rychle s mírnými dalšími obměnami. Žádné lomcování a páčení není snad nikdy na místě. Je tím zhmotněný skutečný vztah k dítěti a schopnost s ním komunikovat neverbálně a intuitivně. Každá matka má tuto schopnost jinak rozvinutou, určitým měřítkem je jak rozumí sama svému tělu, jak ho vnímá a jaký k němu má vztah. Kojenec je mnohem citlivější než vy, nemůže si říct, jste proti němu obr a jinak je to vaše zmenšenina vydaná vám na pospas a má rád volné spontánní pohyby, měly by být více respektovány. Podle ladnosti těchto pohybů se dá poznat jak se kojenec i větší dítě cítí. Ke mně chodí matky s již chodícími dětmi na rovnání kloubů a uvolnění a některé mi ukážou velmi hezké věci a jiným matkám se je snažím naučit. :)
Avatar

kojenecké masáže

bila pani (6 příspěvků) Sobota 24.06.2017 | 21:54:46

Existují kurzy, kde by mě tohle mohli naučit? Děkuji.
Avatar

kojenecké masáže

reiter (31 příspěvků) Úterý 27.06.2017 | 12:12:02

Já myslím , že ano. Měla by se to naučit každá mladá žena a učit se to na partnerovi, dlouhou před tím, než bude mít vlastní dítě. Pěstovat si dotekovou gramotnost.
Avatar

kojenecké masáže

Mac (11 příspěvků) Sobota 28.01.2017 | 21:01:34

Ano, můžete jim ublížit, pokud nebudete masáž provádět správně.