Zdravá strava proti rychlému stárnutí organismu

Přáli byste si, aby na Vás nebyl vidět Váš přibývající věk? Jistě, kdo by tohle nechtěl. Napadlo Vás ale, že existuje i jiná (a mnohem příjemnější) cesta než nepřirozený botox? Pojďme se podívat na látky, které na to mají vliv.

obrazekVolné radikály

Volné radikály jsou částice, které vznikají v našem těle a výrazně se podílejí na stárnutí lidského organismu a na vzniku nejrůznějších onemocněníVytváří se tehdy, když tělo zpracovává například nezdravé jídlo, nebo žijeme-li v znečištěném ovzduší. Tyto volné radikály dokážou zastavit antioxidanty, které je neutralizují.

Antioxidanty

Antioxidanty pomáhají blokovat volné radikály a jejich rozmnožování se v našem těle. Jsou proto velmi důležité pro správné fungování našeho organismu, které často tvoří volné radikály v obrovském množství (ať už za to může nevhodná strava, nebo znečištěné prostředí).

Odkud ale můžeme antioxidanty přijímat?

Především z ovoce a zeleniny, ale i z některých bylinek. Například ostružiny mají koeficient antioxidačního účinku až 100 (samozřejmě záleží na kvalitě, bio produkty jsou mnohem zdravější než ty z obchodu). Vysoký antioxidační účinek má také například lékořice, oregano, kopr, maliny, máta, granátové jablko atd.

Shrnutí

Naše tělo vytváří volné radikály každý den, třeba i v případě, že je Vaše strava bezchybná. Znečištění životního prostředí na to má (jak je výše uvedeno) také dopad, a to prostě neovlivníte, obzvlášť pracujete-li ve městě. Jedinou možnou obranou proti volným radikálům je pravidelný příjem zdravé potravy (např. ovoce a zeleniny), které Vám poskytnou dostatečný počet antioxidantů, čímž zabráníte příliš rychlému stárnutí Vašeho organismu.

Kategorie: Proti stárnutí Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: