Zelený jíl proti stárnutí pleti

Celá staletí se nejen ženy snažily zkrášlovat svou pleť a ještě než se začaly používat různé bylinné směsi, používala se hlína. Zelený jíl je jedinečná přírodní surovina s obrovským množstvím minerálů a stopových prvků. Můžeme jmenovat například vápník, sodík, křemík, hliník, železo, hořčík, fosfor, mangan, fosfor, měď, kobalt, lithium a molybden.

K čemu se léčivá hlína používá?

Můžeme říci, že od starověku se hlína používala prakticky denně, obklady měly vytáhnout z těla hnis, záněty, infekci a bolest. V dnešní době se osvědčilo její použití proti bolestem hlavy, zánětům v v krku, k uvolnění páteře nebo u gynekologických problémů.

obrazekAplikace jílu

Jíl je zbavený velkého množství vody, a proto se před užitím vloží do skleněné nádoby a rozmíchá se důkladně s vodou. Vzniklá konzistence má být kašovitá. Jíl se nanáší dřevěnou nebo skleněnou špachtlí ve vrstvě přibližně dvou centimetrů. Po nanesení se překryje gázou nebo jemnou bavlnou – například obinadlem. Bavlna se překryje fólií, aby vrstva jílu příliš rychle nevysychala. Jedinou zásadou při aplikaci jílového obkladu je, že se přikládá v jednu chvíli na jednu část těla. Zefektivnit a zrychlit aplikaci jílu je možné pomocí tzv. jílové bandáže. Jsou to pásy celulózy, které jsou napuštěné jílem.

Jak dlouho necháváme jíl působit?

Není nutné hledat návody a pročítat příručky o tom, jak dlouho nechat jíl působit. Konec procedury nastane po vyschnutí vrstvy jílu, která se uvolní a procedura skončí. Zbytky jílu na pokožce navlhčíme a následně opatrně seškrabeme. Jednou použitý jíl v žádném případě znovu neaplikujeme, neboť obsahuje celou řadu škodlivin a toxických látek. Použitý jíl můžeme buď zakopat na zahradě, nebo uložit do kontejneru s biologickým odpadem.

Účinky zeleného jílu

Zelený jíl je samozřejmě možné používat jako kosmetickou masku. Maska, aplikovaná na čistou pleť bez krémů, důkladně vyčistí pleť, zahojí mikroskopická poranění, pupínky nebo vřídky. Díky masce ze zeleného jílu zmizí z pokožky odumřelé buňky, vyčistí se přebytečný maz na mastné pokožce. Pomáhá léčit dokonce i akné. Minerály a stopové prvky v zeleném jílu oživí pleť a pomocí aplikace zeleného jílu se obnovuje přirozená obranná funkce pokožky.

Dalším vynikajícím způsobem můžete používat zelený jíl v zubní pastě. Při jejím pravidelném používání odstraníte veškeré bakterie v dutině ústní, včetně těch, které se podílejí na tvorbě plaku. Používáním zubní pasty s přídavkem zeleného jílu se také zpevní dásně.

Důležité upozornění

V začátku používání zeleného jílu se může stav zhoršit a až následně se bude zlepšovat. Touto přirozenou reakcí lidského organismu není nutné se znepokojovat. Ve výjimečných případech může být nepřiměřená alergická reakce, ale zde záleží na zdravotním stavu, ostatních používaných lécích a preparátech a řadě dalších faktorů.

Další barvy jílu

K dostání je nejen známý a oblíbený zelený jíl, ale také jíl růžový, který je směsí dvou jílů s velice jemnou zrnitostí a pomocí něhož se můžete starat o citlivou pokožku, protože respektuje její pH a zjemňuje strukturu pokožky. Červený jíl se vyznačuje vysokým obsahem oxidů železa, díky kterým se pleť rozzáří. Nejblíže podobný zelenému jílu složením i účinky je žlutý jíl. Hlubokou očistu, jemnost pokožky a jas pleti zajistí neutrální bílý jíl.

Kategorie: Proti stárnutí Autor: Janka
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: