Jak na citlivou pokožku?

S ohledem na statistiky snad ani není možné považovat citlivou pokožku za smůlu. Naopak je velké štěstí, když se člověk narodí s pokožkou, která na běžné podněty reaguje zcela normálním způsobem. Problémy související se zvýšenou citlivostí kůže trápí více než 55 % Evropanek, což je dvakrát více než v osmdesátých letech minulého století. Jste v tom taky? Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak pokožce ulevit.

Jak zjistíte, že je vaše pokožka citlivá? Bohužel pro ni neexistuje přesná definice. Lékaři tímto pojmem označují kůži, která neposkytuje dostatečnou ochranu nervovým zakončením. Seznam faktorů, které mohou zapříčinit nepřiměřenou reakci, je poměrně dlouhý a v praxi je velmi obtížně určit, v čem je problém. Nejčastěji jde o reakci na určité potraviny, chemikálie obsažené v kosmetických přípravcích, velké teplotní výkyvy, sluneční záření apod.

Míra citlivosti pokožky je individuální a péče vždy vyžaduje specifický přístup. V každém případě se smiřte s tím, že projevy pouze více či méně utlumíte, ale kůže vám zůstane citlivá po celý váš život.

obrazek

Dopřejte pleti vitamín C

Některé metody zlepšení stavu citlivé pokožky jsou jednoduché, ale zato velmi účinné. Dnešní doba přeje rychlému občerstvení a potravinám s nízkým obsahem vitamínů. Přitom je to právě vitamín C, respektive jeho zvýšený příjem, díky kterému lze zmírnit některá kožní onemocnění, zpomalit tvorbu vrásek a celkově zlepšit stav pokožky. Stačí, když do svého pitného režimu zařadíte vodu obohacenou o citronovou šťávu. Kromě vitamínu C navíc tělu dodáte také antioxidanty.

Chraňte svou kůži opalovacím krémem

Sluneční paprsky sice mají také pozitivní vliv, ale osoby s citlivou kůží se musí chránit kvalitním opalovacím krémem. Při výběru se zaměřte na složení a vyberte si produkt bez obsahu látek, které by mohly jakkoliv narušit endokrinní systém.

Používejte šetrnou kosmetiku

Z čeho se skládá kosmetika pro lidi s citlivou pokožkou? Rozhodně neobsahuje alkohol, barviva, syntetické vonné látky či jiné přísady, které by mohly způsobit nepřiměřenou reakci pokožky. K tomu nejlepšímu, co je v současné době k mání, patří krém na citlivou pokožku Sensibio od Biodermy.

obrazek

Citlivé pleti obvykle prospívá také aplikace přírodních olejů. Dobrou volbou je kokosový olej s velkým obsahem mastných kyselin.

Začněte jíst zdravě

Jste to, co jíte. Až z jídelníčku vyřadíte některé problematické potraviny, vaší pokožce se výrazně uleví. Měli byste se vyvarovat konzumace potravin s obsahem lepku, sójových produktů, potravin s obsahem umělých barviv a ideálně i všech konzervovaných potravin. Naopak konzumujte co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce. Pocítíte velkou změnu!

Vaše názory k článku (0)
Seřadit: