Kustovnice čínská: Poklad tradiční čínské medicíny

Název kustovnice čínská vám nic neříká? Možná vám něco víc napoví GOJI. Pokud stále tápete, napovíme vám, že se údajně jedná o nejzdravější ovoce na světě. Ačkoliv goji berry, jak zní oficiální název, má svůj původ v Asii a je neodmyslitelnou součástí tradiční čínské medicíny, našla si cestu i do našich končin. Proto se dnes zaměříme na kustovnici čínskou detailněji.

Ovoce, které vás nakopne

Plody kustovnice čínské, které je možné konzumovat čerstvé, sušené, v podobě šťávy či doplňků stravy, rostou na trnitém keři, který dorůstá do výšky až tří metrů. O tom, že je kustovnice čínská opravdovým pokladem, vypovídají nejen její účinky na lidský organismus, ale i zázračné složení. Z 21 stopových minerálů je třeba vyzdvihnout například železo, vápník, selen, hořčík nebo zinek. Co ale teprve množství vitamínů? Kromě vitamínů B1, B2, B6 a E je goji až 500krát bohatším zdrojem vitamínu C než pomeranče. Za zmínku stojí i obsah aminokyselin, betakarotenu, polysachridů a monosacharidů.

obrazekVzhledem k množství vitamínů, minerálů a dalších živin je kustovnice čínská nepostradatelným doplňkem stravy. Výhodou této rostliny rovněž je, že léčivé látky jsou dostupné ve všech jejích částech, a to plodech, kůře, kořenech i listí.

Věděli jste, že je GOJI nejbohatším zdrojem karotenoidů, které mohou nejen za typické červené zbarvení plodů, ale také podporují funkci ženských i mužských reprodukčních orgánů?

GOJI a účinky na lidský organismus

Kustovnice čínská je výborným a silným antioxidantem, který má příznivý vliv na posílení imunity organismu a zpomalení procesu stárnutí. Pravidelná konzumace GOJI navíc ulevuje od bolesti hlavy, zad a nohou. Co se týče běžných civilizačních chorob, kustovnice čínská pomáhá snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Navíc má i vliv na udržení optimální krevního tlaku.

Kustovnice čínská však nemá dopad jen na kardiovaskulární systém, ale je nápomocná i při různých kožních obtížích a alergiích, zlepšuje kvalitu nehtů a v neposlední řadě je účinná při redukčních dietách.

Další účinky kustovnice čínské:

  • působí protizánětlivě
  • zlepšuje činnost střev
  • pomáhá srovnat menstruační cyklus
  • ulevuje od těhotenské nevolnosti
  • zlepšuje zrak a ulevuje od podráždění očí
Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
Pavluša | Neděle 27. Listopad 2016, 21:57
Mě by zajímalo, kde goji koupím. Někde ve zdravé výživě?? V obchoďíku jsem jí neviděla.
Souhlasím (1x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Sanuška | Středa 28. Prosinec 2016, 12:16
jo jo já ji kupuju ve zdravé výživě.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět