Mladý ječmen pro lepší trávení i náladu

O ječmenu jako o jedné ze základních obilovin se učí již děti na prvním stupni základní školy. Ječmen je totiž nezbytnou surovinou, která je potřebná v potravinářském průmyslu. Kromě toho, že je nepostradatelnou složkou pro výrobu piva a dalších alkoholických nápojů, má ječmen velice blahodárné účinky na náš organismus. Nevěříte? V dnešním článku vám poodhalíme tajemství mladého ječmene.

Superpotravina plná vitamínů a minerálních látek

Mladý ječmen je právem řazen mezi superpotraviny, které obsahují látky důležité pro správnou činnost lidského organismu. Pravidelný příjem superpotravin obecně přispívá k lepší fyzické i psychické kondici.

Co se týče složení zeleného ječmene, nechybí v něm vitamíny C, E, K a H a dále skupina vitamínů B. Tím ale výčet důležitých látek nekončí. Mladý ječmen taktéž obsahuje velké množství vlákniny, kyseliny listové, chlorofylu a beta karotenu. Z minerálních látek je ječmen bohatý na draslík, vápník, železo, měď, hořčík nebo fosfor. Jak sami vidíte, mladý ječmen je skutečnou vitamínovou bombou, která by měla mít své místo v našem jídelníčku.

obrazekVěděli jste, že již v době římských legií představoval ječmen, díky svému zázračnému složení, jednu ze základních složek stravy vojáků?

Mladý ječmen a účinky na lidský organismus

Vzhledem ke svému složení má mladý ječmen velice příznivý vliv na udržení optimální hladiny cukru i cholesterolu v krvi. Blahodárné účinky má však i konzumace šťávy z mladého ječmene na posílení obranyschopnosti našeho těla. Zelený ječmen zároveň působí zásadotvorně, díky čemuž je skvělou prevencí před překyselením organismu.

Co se týče dalších vlastností mladého ječmene, je třeba zmínit podporu činnosti metabolismu a krvetvorby, protizánětlivé a antiseptické účinky a v neposlední řadě příznivý vliv na kardiovaskulární systém.

Mladý ječmen je rovněž hojně vyhledáván v souvislosti s problémy s trávením. Díky obsahu aminokyselin a enzymů napomáhá detoxikaci těla, kdy jsou odplavovány škodlivé látky a toxiny. Výsledkem toho je nejen zlepšení trávení, ale také efektivnější spalování tuků a následné hubnutí.

Zajímavostí je, že konzumace mladého ječmene taktéž přispívá k lepší náladě, zmírňuje deprese a je prevencí před úzkostí. Pokud jste proto ráno vstali z postele špatnou nohou, dopřejte si koktejl z mladého ječmene!

Mladý ječmen jako součást jídelníčku

Na chuť mladého ječmene si budete muset trochu zvyknout. Jeho nepříliš lákavý vzhled i chuť jsou nejčastější příčinou, která odradí od jeho konzumace. Zelený ječmen je možné užívat ve dvou základních variantách, a to ve formě tablet nebo zeleného sypkého prášku, který můžete rozmíchat v obyčejné vodě, umíchat si s ním ovocný nebo zeleninový koktejl či jej přidat do salátů. Mladý ječmen tak můžete konzumovat v podobě, která vám bude nejpříjemnější.

Kategorie: Hubnutí, diety Autor: Majka
Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
Dianka5 | Úterý 29. Listopad 2016, 20:27
Ječmen se prý doporučuje s chlorellou. Nevíte proč?
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Lamička | Pátek 30. Prosinec 2016, 20:32
Kvůli občasným střevním potížím, prý...
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět