Poraďte se s odborníkem na čínskou masáž

K obzvlášť vyhledávané alternativní metodě při léčbě některých nemocí v dnešní době patří Tradiční čínská medicína, která na člověka nahlíží spíše komplexně. Tradiční čínská medicína se nezaměřuje na důsledek zdravotního problému, ale jde do hloubky, jelikož se soustředí na příčinu. Spolu s terapeutem Egonem Reiterem nahlédneme do „tajů“ čínské masáže.

Pane Reitere, prozradíte našim čtenářům, co je podstatou čínské masáže?

Čínská masáž patří mezi techniky, které jsou velmi bezpečné a hlavně efektivní. I dlouhodobé problémy se s pomocí čínské masáže podaří napravit během několika minut. Je velmi účinná nejen při odstraňování chronických onemocnění, či onemocnění pohybového aparátu, ale také při problémech, jež jsou psychického rázu (nespavost, migréna, stres, napětí, chronická únava apod.).

Člověk by si měl uvědomit, že vše co ho v životě zajímá, trápí, má vždy vazbu i na fyzické tělo. Práce, kariéra, studium, vztahy, odpočinek….

Kdy je podle Vás vhodné zvolit k léčbě čínskou masáž?

Dnešní doba je často spojována s tím, že lidé často bolest doslova zahání léky, od kterých očekávají úlevu, které však jednou přestanou mít účinnost. Čínská masáž dovede pomoci s problémy, s níž se mnozí z nás potýkají.obrazek

Každý terapeut, který se zabývá čínskou masáží, se Vám bude snažit pomoci. Jen je zapotřebí za ním zajít. Pokud má někdo opravdu velké bolesti a má strach jít na masáž, nemusí se vůbec ničeho obávat. Masáž je vždy přiměřená a pacient při samotné masáží cítí ustupování bolesti. 

Prozradíte našim čtenářům techniky čínské masáže?

Jako první bych určitě zmínil čínskou tlakovou masáž, kdy intenzita tlaku je zvyšována s každou návštěvou a tím roste kondice svalů. U čínské relaxační masáže je cílem nejenom oživení, celkové vyrovnání i úplně zdravého člověka, navíc ještě posouvání jeho kondice na neustále vyšší úroveň. Právě touto masáží lze docílit silné vitality a vysokého věku. Ještě bych zmínil i čínskou bodovou masáž, která se zaměřuje na komplexní kondici těla. Zdaleka tedy nejde jen o léčení. Léčení je v TČM považováno za chybu, za zanedbání.

Technika čínské masáže spočívá v jednotlivých hmatech, pro každou část těla jiné, které se neustále prohlubují tak, jak tělo postupně dál  bezbolestně dovolí.

Na co se tedy soustředí čínská masáž?

Při léčebné čínské masáží dochází k uvolnění bloků, které působí na dráhy a spojnice v lidském těle, které harmonizují Jing a Jang, jež patří mezi důležité součásti lidského těla. Je potřeba si uvědomit, že to, co je uvnitř, se zároveň projevuje i zvenčí. Je nezbytné neustále pozorovat vnější změny a tím zjistit nejenom povahu nemoci, ale zároveň zvolit vhodné oblasti, body a techniky pro léčbu a zlepšení kondice.

Kdy je vhodné jít na čínskou masáž?

V okamžiku, kdy pociťujete jakoukoliv bolest nebo sníženou hybnost těla, je vhodné se obrátit na terapeuta, přestože k lékaři nejde. Já doporučuji čínskou masáž všem, kdo mají sedavé zaměstnání, málo pohybu, jsou přepracování, cítí se neustále unavení, či ztuhlí….

Ale čínská masáž je určena nejenom těm, o kterých jsem se nyní zmínil. Je určena taky všem, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví.

Co byste řekl lidem, kteří se chystají poprvé na čínskou masáž?

Ať se vůbec ničeho neobávají. I když ještě nikdy na takové masáži nebyli, bude to pro ně zajisté nejenom dobrá zkušenost, ale i zážitek. V žádném případě nechoďte na masáž, když jste nachlazení, proděláváte nějakou infekci, užíváte antibiotika, či jste po vážných nemocech, to se nejprve určitě poraďte s lékařem, jestli je masáž pro vás opravdu vhodná.

Ještě bych rád zmínil, že před samotnou masáží je lepší dvě hodiny nejíst a ani nepít.

Lidé, často na masáž nechtějí jít, jelikož z ní mají strach. Nejčastější faktor, který uvádějí je přímo strach z bolesti. Ale při rozhovoru s Vámi pociťuji, že naopak lidé vaše masáže vyhledávají.

Strach z možného ublížení masáží obecně, není vůbec na místě za splnění jasně daných podmínek. Samozřejmě od masírovaného člověka to obnáší, aby v okamžiku, kdy ho něco bolí, mi to řekl. Není dobře, když dělá hrdinu, nebo si sám usmyslí, že to pomůže. Všechno je to o komunikaci a naší vzájemné důvěře.  Není tedy důvod se vůbec něčeho obávat.obrazek

Po dlouholetých zkušenostech s různými pacienty mohu zcela jistě říct, že masáží spolu vyřešíme to, co spolu úspěšně probereme i slovně. Není to tak, že si všechno na těle najdu sám a spravím to. Ale je důležité, co a také jak, mi pacient řekne. 

S čím se na Vás lidé nejvíce obracejí?

U mě lidé nejvíce vyhledávají pomoc při bolestech. Vždy všem opakuji, že u mě platí, aby na bolest nečekali. Jelikož bolest je většinou spojena s chronickými potížemi, které je vhodné řešit předem.

Často se setkávám s tím, že bolest odstraním během první návštěvy.  Ale je potřeba to nebrat jako samozřejmost. Je zapotřebí dělat mnohem více pro své zdraví. Trvalým řešením je navýšení energie a dovednosti s ní hospodařit, a tím se člověk dostává k úplně jinému přístupu nejenom k vlastnímu tělu, ale i k životu.

Z našeho rozhovoru pociťuji, že je pro vás čínská masáž srdeční záležitostí.

Musím s vámi souhlasit. Já už se masážemi zabývám přes deset let a vím, že chci pomáhat druhým, aby vedli kvalitní a spokojený život.

Jedna moudrost praví: “Nikdo na světě nemůže být úplně šťastný, dokud existuje někdo, kdo na něm trpí.“

Kategorie: Alternativní medicína Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: