Přírodní doplňky proti únavě zraku

Jistě to také znáte, celý den strávíte zíráním do obrazovky počítače, protože to vaše práce vyžaduje, a doma si pro odreagování ještě večer zapnete na hodinku nebo dvě televizi. Přidejte k tomu všudypřítomné umělé osvětlení, časté změny počasí, pyl a suchý vzduch a máte zaděláno na problém se zrakem. Téměř každého již v životě potkal ten nepříjemný pocit pálivých a svědivých zarudlých očí, od kterého vám nedokázaly ulevit ani různé druhy očních kapek. Proto byste měli myslet dopředu a před podobnými problémy se preventivně chránit – a jaká je lepší cesta toho docílit, než tím nejpřirozenějším způsobem, který nám zprostředkovávají přírodní produkty a výtažky z nich?

obrazekSvětlík lékařský

Světlík lékařský nebo také lidově Ambrožka je jedním z nejtradičnějších způsobů, jak ulevit unaveným očím. Tato bylina totiž nejenom že zamezuje nepříjemným pocitům vysušení a řezání očí, ale působí také jako přírodní desinfekce a zabraňuje tak například zánětu spojivek. Výroba roztoku světlíku je velmi jednoduchá – první, co musíte udělat, je zakoupit si sušený světlík, jejž jistě najdete v obchodu se sypanými čaji či v lékárně. Poté odsypete požadované množství, které se na jedno použití pohybuje okolo dvou čajových lžiček, a následně zalijete sušenou rostlinu decilitrem vřelé vody. Šálek necháte hodinu až dvě odstát, a jak bude roztok studený, namočíte do něj například látkový kapesník, vatové tampónky, nebo jemnou žínku a přiložíte na oči. Nejlépe uděláte, když necháte světlík působit po délku alespoň půl hodiny, aby oči stihly vstřebat všechny blahodárné látky, a sami uvidíte, že se vám po opakovaném použití od problémů uleví.

Potraviny předcházející problémům se zrakem

Pomoci od bolesti a zarudnutí očí vám mohou taktéž některé z potravin, jež běžně naleznete v každé samoobsluze. Zkusit můžete například vaječné žloutky, které díky obsahu xantofylového barviva luteinu, aminokyselin a lecitinu napomáhají k jejich správné funkci a předcházejí mnoha nemocem, jako jsou například zákaly či záněty rohovky. Mezi další prospěšné potraviny patří také saláty, špenát a další listová zelenina, jež díky vysokému podílu síry ochraňuje vnější část oka se sítnicí před negativními vlivy okolí. Na podobném principu pracují i různé druhy ovoce, jako jsou například borůvky, brusinky, jahody či hroznové víno, které kromě správného fungování zrakového orgánu podporují také vylučovací a cévní soustavu a udržují vaše srdce zdravé.

Luteinové tablety

Kromě toho, že si svou denní dávku luteinu můžete dopřát ve vejcích a zelenině, jej můžete doplnit také prostřednictvím volně prodejných luteinových tablet, kterých na trhu objevíte velké množství. Tato látka působí preventivně proti různým druhům zákalů a zánětů a chrání oko před účinky volných radikálů, které jeho vnější vrstvu při dlouhodobém působení značně narušují, což vede k nepříjemným pocitům pálení a řezání oka při mrknutí.

Kategorie: Výživové doplňky Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: