Afrodiziakální potraviny

Afrodiziakální potraviny neboli afrodiziaka jsou suroviny či nejrůznější přípravky, které mají pomoci posilnit sexuální libido.

V dnešní době existuje nepřeberné množství různých doplňků stravy, léků či olejíčků, které mají posilnit ženskou sexuální touhu a mužskou sexuální výkonnost, není však nad pomoc, která pochází z přírody. Pojďme se podívat na konkrétní příklady přírodních afrodiziak.

Vášeň po francouzsku

obrazekUž staří Egypťané znali afrodiziakální účinky chřestu. Mezi základní účinky chřestu patří podpora erekce a vzbuzení sexuální touhy. Možná vás tak nepřekvapí, že Francouzi jsou vášnivými milenci a zároveň i největšími konzumenty chřestu.

Sladké pokušení v podobě ovoce a čokolády

Pokud neholdujete chřestu, ale také toužíte uspokojit svou chutě, jako afrodiziakum postačí i jahody či čokoláda. Zvýšit produkci hormonů a tím zároveň rozpohybovat sexuální apetit dokáže zinek a mangan, které jsou obsažené právě v jahodách. Čokoláda zase působí na sexuální touhu díky obsahu fenylalaninu, který zvyšuje produkci endorfinů.

Dalším ovocem, které vám pomůže navodit tu správnou náladu, je banán. Ten pro změnu obsahuje draslík a vitamín B. Tyto látky jsou zodpovědné za tvorbu pohlavních hormonů. Ovšem i ananas, fíky či hroznové víno dokážou rozproudit sexuální touhu. Záleží tak jen na vaší chuti.

obrazek

Věděli jste, že afrodiziaka získala své jméno po řecké bohyni lásky Afrodité, která byla známá pro svou nadpozemskou krásu? I ona věděla, že láska prochází žaludkem, a proto pro své milence připravovala pokrmy, které nejenže uspokojily jejich chuťové pohárky, ale probouzely v nich také sexuální touhu.

Žhavý a ještě žhavější díky správnému koření

Trocha pepře, ať se vzepře – tuto vtipnou hlášku známe všichni. Účinky pálivého jídla jsou však známé nejen z filmů. Proto pokud chcete partnerku správně nažhavit, nebojte se přidat do jídla přiměřeně chilli. Z koření mají stejný účinek i skořice, muškátový oříšek či vanilka.

Víte, co je štýrská viagra? Jsou to obyčejná dýňová semínka, která by měla působit na mužskou potenci. Stejně ovšem působí i celer, který by měli dopřávat především muži.

Tip: Nasušte si dýňová semínka v infračervené sušičce Yden a mějte tuto štýrskou viagru vždy k dispozici.


Mezi další běžně známá afrodiziaka patří ženšen, který bývá někdy nazýván elixírem mládí. Měl by totiž zlepšovat erekci i sexuální prožitek. Za zkoušku to jistě stojí, tak si po ránu nastrouhejte kořen této byliny do čaje a nechte se překvapit…

Kategorie: Rady a tipy Autor: Zuzana Routková
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: