Doplňky pro posílení imunity – oceníte je nejen v zimě

Změny teplot, působení deště, větru, klimatizace, větráků a všudypřítomné bakterie silně narušují náš imunitní systém a dávají organismu nejen v chladných měsících pořádně zabrat. Není divu, že se přes den cítíte unavení, když vaše tělo musí neustále bojovat s mikroorganismy, které jej napadají zvenčí. Vzhledem k tomu, že pro běžného člověka není možné uzavřít se do sterilního prostředí a tam strávit zbytek svého života, měli bychom svému organismu alespoň trochu ulevit a pomoci mu například pravidelným užíváním doplňků stravy zvyšujících imunitu.

obrazekVitamín C

To, že vitamín C patří mezi jeden z nejdůležitějších vitamínů v našem těle, věděli již naši předkové stovky let před námi. Této složce vděčíme například za to, že se u našeho druhu vyvinulo barevné vidění, a to z toho důvodu, že ovoce a zelenina, jež vitamin C obsahují, mají většinou i vyšší podíl přírodních barviv, a tedy je pro nás jednodušší je naleznout, než pro živočichy, kteří vidí černobíle. Vitamin C si naše tělo samo vyrobit neumí, a proto jej musíme získávat z jiných zdrojů. Abychom předešli avitaminóze a možným problémům, které ji provází, měli bychom zvážit pravidelné užívání vitaminu v podobě tabletky. Nemusíte se bát, že se předávkujete, neboť vitamin C se rozpouští ve vodě, a tudíž se nadbytek vyloučí přirozenými cestami. Kromě toho, že podporuje činnost imunitního systému, napomáhá také ke správné funkci chrupavek, urychluje hojení ran a popálenin či předchází zlomeninám a zvyšuje pevnost kostí.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je druh houby v přírodě se běžně vyskytující na kůře stromů či čerstvě padlých kmenů. Její využití v kuchyni je velmi rozsáhlé – u vegetariánů a veganů zastává funkci náhrady masa, přidává se do polévek, omáček i zavařenin a v neposlední řadě se z ní v posledním desetiletí začaly vyrábět doplňky stravy pro její téměř zázračné účinky. Tato houba totiž snižuje hladinu cholesterolu v krvi, působí protizánětlivě, zvyšuje odolnost organismu proti volným radikálům, používá se jako prevence před virovými a bakteriálními chorobami, léčí ekzémy, zvyšuje podíl červených krvinek v krvi a to zdaleka není všechno. Pokud nemáte možnost tuto houbu pěstovat, nebo nechcete utrácet peníze za koupi její čerstvé formy v obchodě, pořiďte si tablety, které obsahují její koncentrované výtažky.

Rakytník

Rakytník patří mezi keře s nápadně oranžovými bobulemi, jenž našel své uplatnění nejen v potravinářství pro svou sladkou chuť, ale také v medicíně, neboť tato rostlina je přímo nadopována vitaminy a prospěšnými stopovými prvky, jež jsou pro náš organismus nepostradatelné. Podporuje správnou funkci imunitního systému, napomáhá krvetvorbě a zlepšuje paměť. Sehnat jej můžete jak čerstvý na trzích nebo v obchodech, tak i ve formě sirupů, likérů, džemů a doplňků stravy.

Kategorie: Výživové doplňky Autor: admin
Vaše názory k článku (1)
Seřadit:
Monika M | Pátek 28. Říjen 2016, 20:20
Houby jako takové nejím. Ale rakytník určitě koupím a budu poctivě jíst.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět