Jak si zdravým životním stylem prodloužit život

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že by bylo dobré vylepšit Vaše stravovací návyky? Každý z nás chce dobře vypadat, a proto převážně kvůli hubnutí začíná řada lidí s dietami nebo se snaží razantně změnit svůj způsob stravování. Jak jste si ale jistě už odvodili z nadpisu tohoto článku, způsob Vašeho stravování má samozřejmě vliv také na Vaše zdraví a v mnoha případech může tento faktor ovlivnit délku života.

Moje inspiraceobrazek

Kdysi dávno jsem četla o jedné mladé ženě, která se pro mě stala velkou inspirací, a proto bych se s Vámi o její příběh ráda podělila. Jednalo se o mladou slečnu, která se stravovala vcelku průměrně. S ovocem a zeleninou to moc nepřeháněla, ale nezdravé věci přímo nevyhledávala. Jako každý mladý člověk občas navštívila nějakou party. Začala na sobě ale pozorovat změny, a to hlavně, když se třeba vrátila z klubu. Bývalo jí velmi špatně a necítila se dobře. A o kocovinu se opravdu nejednalo. Zašla tedy k doktorovi a po pár vyšetřeních se dozvěděla diagnózu. Měla rakovinu v pokročilém stadiu s tím, že žádný z doktorů jí nedával velké šance na život delší než půl roku.

Tato žena se ale nevzdala a dala se do rukou takových doktorů, kteří Vám nepředepisují jen léky, ale věnují se i té přírodní stránce léčení. Dozvěděla se, že rakovina je vlastně důsledkem toho, že se její tělo dostalo do nerovnováhy. Začala se tedy zajímat, co to vlastně znamená, jak se do nerovnováhy její tělo dostalo a jak to všechno zkusit zvrátit. I když se nikdy nezabývala zdravou stravou, sedla si k internetu a vyhledávala, které potraviny jsou pro tělo vhodné. Neskončila jen u internetu. Začala studovat obor zabývající se zdravým stravováním a samozřejmě se podle takto nabytých vědomostí začala stravovat. Zjistila, že existují potraviny, které čistí naše tělo od škodlivin, které se v něm za dlouhý čas naskládaly. A nejenom to. Podle jejího zjištění totiž vhodně zvolené potraviny dokáží pozastavit rakovinové bujení.

 

Základ je správně zvolený jídelníček

Ze svého jídelníčku tedy vyřadila vše, co by jí v její snaze mohlo překážet. Šlo jí přece o život, tak nač dělat kompromisy. Jedla jen potraviny, o kterých věděla, že jsou jejímu tělu prospěšné. Hlavní částí jejího jídelníčku byla zelenina a ovoce. Dělala si nápoje z ječmene na pročištění organismu a pila jen čistou vodu.

obrazekKromě toho si také uvědomila, že celý život žila ve stresu. Ve škole to ještě šlo, práce ale pro ni představovala stresující element. Moc tomu nepřidávalo ani to, že žila ve městě, kde bylo hodně rušno, a neměla v podstatě žádný klid, který člověk aspoň občas opravdu potřebuje. Když se tedy dozvěděla svoji diagnózu, nedlouho potom se přestěhovala na venkov, kde vyrůstala, a tam se naplno začala věnovat psaní blogu a knihy o tom, co všechno se ona sama naučila.

A světe, div se! Tato žena žije dodnes, přestože před sebou podle lékařů měla jen půl roku života! Je pro mě tedy inspirací v oblasti životního stylu. Tady na tomto příkladu totiž je jasně vidět, že když se chce, tak všechno jde. Netvrdím, že takovýmto stylem se dají vyléčit všechny nemoci. Tvrdím ale, že zdravou stravou a zdravým životním stylem se dá našemu tělu velmi pomoci nejenom v uzdravování, ale také ve zpomalování stárnutí.

 

Jak očistit organismusobrazek

Jak už jsem uvedla výše, tím, jak žijeme, můžeme také dopomoci k tomu, aby naše tělo pomaleji stárlo. V první řadě to chce opravdu něco udělat s našimi stravovacími návyky. Samozřejmě, že jednou za čas nám nijak zvlášť neuškodí, když si třeba na oslavě dáme něco nezdravého nebo tučného, ale všeho s mírou. A jak vlastně začít? 

Jde o to, že naše tělo je zanesené nezdravými látkami. Proto je dobré udělat si na začátku této dlouhé cesty detoxikaci těla. Tento proces je samozřejmě dobré jednou za čas zopakovat. Po kvalitní detoxikaci se můžeme cítit jako nový člověk. Zlepší se pleť, člověk vypadá mladší, určité zlepšení je znát také po psychické stránce, zlepší se ale samozřejmě také obranyschopnost organismu a činnost vnitřních orgánů, kterým už v práci nebrání škodliviny, a proto lépe pracují. Velmi dobrými pomocníky jsou mořské řasy. Měli bychom je do svého jídelníčku zařadit nejen při detoxikaci, ale jako běžnou potravinu, kterou si čas od času dopřejeme. Řasy totiž obsahují až 15x více minerálních látek než běžná zelenina pěstovaná u nás. Navíc mají výhodu, že rozpouštějí tuky a snižují cholesterol.

 

Pitný režim

Kromě řas je také dobré soustředit se i na pitný režim. Stejně důležité jako pravidelně jíst je i pravidelně pít, a to hlavně vodu. Při detoxikaci se však také doporučuje častěji pít vodu s citronem. Citron totiž podporuje vylučování škodlivých látek z těla, a tak je nezbytnou součástí Vaší očisty. Můžete ho ale klidně konzumovat častěji, ale pozor na zubní sklovinu, kterou by při příliš časté konzumaci mohl poškodit. A samozřejmě můžete pít čaje, ale hlavně ty kvalitní a především sypané. Například zelený čaj má na náš organismus opravdu blahodárné účinky.

Pití zeleného čaje se dá totiž považovat za prevenci proti onemocnění srdce a proti cukrovce. Jeho pravidelné pití navíc zajišťuje, že se tělo dokáže snáze zbavovat tzv. volných radikálů. Ty jsou příčinou třeba rakovinného bujení nebo ucpaných tepen, a poté, co naše tělo vyčistíme v průběhu detoxikačního procesu, je také nutné o naše tělo dále pečovat. Nelze používat taktiku, že můžeme jíst, co chceme, vždyť uděláme detoxikaci a je po problému. Tělo si bere z každé potraviny, kterou mu dáme, živiny, ale zanáší se také škodlivinami. Tyto škodliviny by ale po delší době už nemusely jít tak snadno z těla dostat. Proto je důležité dbát na zdravou stravu opravdu denně a „zhřešit“ jen občas.

 

Nestačí pouze správně jístobrazek

Máme jenom jedno tělo, a proto je nutné se o něj umět dobře starat. Kromě toho, že dodržujeme zdravé stravovací návyky, musíme si také uvědomit, že naše tělo bylo stvořeno k pohybu. A jak všichni víme, vysedávání v kanceláři není pro naše tělo nijak prospěšné. Měli bychom tedy čas od času, nejlépe ovšem pravidelně, zařadit do denního programu nějakou pohybovou aktivitu. Pokud nejste zvyklí nějak zvláště sportovat, stačí pro začátek každý den zajít na procházku. Ono se to nezdá, ale i tím tělu hodně pomůžeme. Milovníci sportu si už nějakou tu aktivitu jistě najdou.

Každému sedí něco jiného, poslední dobou je ale velmi oblíbený běh. Jeho výhodou je, že nemusíte platit za posilovny a různé trenažery, ale stačí se obléknout a vyběhnout ven. A úplně nejlepší je vlastně den začít tím, že vylezeme z postele a dáme si krátkou rozcvičku, což nás nejenom zaručeně probudí, ale už od rána si zajistíme správnou funkci našeho metabolismu. Neváhejte tedy ani chvilku a pomozte svému tělu k tomu, abyste zůstali déle zdraví a mladí

Kategorie: Prevence nemocí Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: