Omládněte s pomocí chřestu

Také se nemůžete dočkat chřestové sezóny, která u nás trvá přibližně od poloviny dubna a končí nejpozději v polovině června? Ačkoliv se chřest v našich domácnostech ještě příliš neobjevuje, v restauracích a na pultech obchodů je již poměrně častý. Zajímá vás, proč bychom měli chřestu věnovat mnohem větší pozornost, a víte, jak se chřest správně připravuje či co se z něj konzumuje?

Proč je dobré konzumovat chřest?

Již samotné složení chřestu vám napoví, že se jedná o skutečný vitamínový a minerální koktejl. V chřestu nechybí řada vitamínů, jako A, C, E či skupina vitamínů B, dále kyselina pantotenová nebo velké množství kyseliny listové, která je důležitá zejména pro těhotné ženy. Z minerálních látek se v chřestu nachází draslík, zinek, železo, jód, fosfor a sodík.

Možná jste se už setkali s tvrzením, že chřest je skvělým afrodiziakem. Ano, je tomu skutečně tak. Chřest však obecně prospívá našemu fyzickému i psychickému zdraví. Vzhledem k obsahu řady důležitých látek chřest stojí za zpomalením procesu stárnutí. S tím souvisí i jeho příznivý vliv na naše vlasy, které jsou při pravidelné konzumaci mnohem lesklejší a zdravější, a pleť, která je čistější a pružnější. Vysoké množství kyseliny listové v chřestu navíc prospívá obnově a omlazování buněk. V neposlední řadě chřest prospívá naší paměti a soustředění.

Vzhledem k nízkému obsahu kalorií je chřest velice oblíbenou a prospěšnou zeleninou během nejrůznějších redukčních diet.

obrazekDalší účinky chřestu:
podpora krvetvorby
napomáhá lepšímu a kvalitnějšímu spánku
zlepšuje zásobování mozku a orgánů kyslíkem
prospívá zažívání
pomáhá při kožních problémech, akné a ekzémech

Věděli jste, že je na trhu k dostání nejen chřest zelený, ale také bílý a fialový? Mezi největší producenty chřestu patří Evropa. A přestože se chřest pěstuje i na našem území a díky písčité půdě je považován za jeden z nejlepších, nejvíce chřestu pochází z Itálie, Francie a Belgie.

Jak chřest připravovat?

Jestliže vás chřest zaujal, vyzkoušejte si jej připravit i doma. Výborný je dušený, grilovaný, smažený, ale i jen tak syrový. Mezi nejoblíbenější recepty patří chřestové rizoto, blanšírovaný chřest či polévka z chřestu.

Z chřestu si však rovněž můžete připravit i čaj. A co k tomu budete potřebovat? Pouze jeden nasekaný výhon chřestu a hrnek vroucí vody. Připravený chřest nechte přibližně po dobu patnácti minut vylouhovat a poté jej přeceďte. Jestliže budete tento čaj popíjet dvakrát denně po dobu dvou týdnů, uvěříte, že chřest má na náš organismus, vlasy i pleť skutečně blahodárné účinky.

Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
MarkétaU | Středa 28. Září 2016, 15:26
Tak ráda bych si teď dala chřest, ale momentálně není sezona. A konzervované nejsou takové a navíc jsou masakrálně drahé.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

DianneIn | Čtvrtek 08. Duben 2021, 05:35
The contestant can play the protection games any time he wishes. The incumbent president and the favorite of online sportsbook websites in Ukraine, Petro Poroshenko finished second. Carlsen’s first-spherical opponent at 7pm on Saturday is the top US junior Jeffery Xiong. That's what we want to search out out. Who finishes as high-scorer, and who will go down as the man of the 2019-20 marketing campaign? [url=https://jrfoods.in]https://jrfoods.in[/url] When folks need to do exercise, basketball, baseball and volleyball are the good choice. Quibi, yet one more new subscription video service, launched Monday in the US and Canada. 2. Straight Wheel (3-Way Combination Bets) Any mixture of three digits, two of that are the same will become a straight bet winner if mentioned quantity matches digit for digit, in any sequence, the successful quantity drawn. The "arbs" are often for a small percentage of your stake, maybe 3%-5%, so a giant financial institution is required to make an affordable revenue. [url=https://liveiplcricket.in/]https://jrfoods.in[/url] Filings with regulators present Marshall Wace and Citadel had every taken out five quick bets in Italy; aside from the banks, targets embody oil and fuel contractor Saipem and Italian luxury leather goods company Salvatore Ferragamo . It's possible you'll attempt finding a match, the place one of many crew's essential intention is to not lose the match.If a workforce employs such a plan, there are very much less chances that the team might win. People can evaluate two or more products which they discover very much similar. So do keep reading so you can decide-up a few good suggestions to raised your gaming. This matched betting concept seems very fascinating and seems to be a great technique to profit from begin up bonuses you gain from sports betting sites.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět