Úrazové pojištění, pojištění hospitalizace a další varianty pojistek

Úrazové pojištění, ale i kterékoliv jiné, které souvisí s naším zdravotním stavem, nám může mnohdy velmi pomoci. Každý jistě upřednostňuje zdraví, ale nikdy člověk neví, co se může stát, proto je lepší vždy myslet na zadní vrátka.

 

obrazekÚrazové pojištění

Úraz, velmi nepříjemná věc, která se může přihodit každému doma, v práci, nebo na dovolené. Proto pořízení pojistky na úraz stojí jistě za zvážení. Každý úraz bolí, je nepříjemný, časově neodhadnutelný, mění naše plány a často přináší i finanční zátěž. Může nás omezit na týdny, měsíce, ale i roky, nehledě na to, že následky mohou být i trvalé. S úrazem často bývá spojena i pracovní neschopnost, což se projeví hlavně v rodinném rozpočtu.

V rámci produktu úrazového pojištění si může každý zvolit rozsah pojistných rizik i výši pojistného tak, aby vyhovoval přesně potřebám daného jedince. Obecně bývají pojištěna následující rizika, záleží však na výběru pojišťovny. Jsou jimi smrt úrazem, jež zajišťuje vyplacení smluvené částky, pokud pojištěný zemře např. do 1 roku ode dne úrazu, a trvalé následky úrazu, pokud úraz nějaké trvalé následky zanechá.

Důležité je pořádně si smlouvu zformulovat a následně přečíst. Ne vše pojišťovny považují za úraz. Obecně však pojišťovny za úraz považují neočekávané a náhlé působení sil nebo vlastní tělesné síly anebo neočekávané a nepřerušované působení vysokých nebo nízkých teplot, plynů, par, záření, jedů s výjimkou jedů mikrobiálních a látek imunotoxických, kterým bylo pojištěnému během trvání pojištění způsobeno tělesné poškození nebo smrt.

 

Pojištění hospitalizace

Bohužel se někdy stává, že úraz může být natolik vážný, že vyžaduje pobyt v nemocnici, což opět může velmi těžce zasáhnout nejen do rodinného rozpočtu. Proto i pobyt na lůžku je možné pojistit, a to u kterékoliv pojišťovny.

Téměř žádná z pojišťoven nevyžaduje při uzavření potvrzení zdravotního stavu od lékaře, stačí jen vyplnit dotazník a prohlášení. Vstupní věk, ve kterém se může člověk nechat pojistit, se u pojišťoven pohybuje od narození až do výše 72 let, přičemž záleží na pojišťovně, jak si to nastaví.

Je možné si zvolit i výši denní dávky, kterou chcete od pojišťovny v případě hospitalizace čerpat. Nejnižší částka, kterou můžete v případě hospitalizace získat, je 50 Kč a naopak nejvyšší se pohybuje až do výše 3000 Kč, opět záleží na pojišťovně.

Pojišťovny obvykle hradí sjednané denní dávky již od prvního dne pobytu v nemocnici, musíte tam strávit ale alespoň 24 hodin, u některých pojišťoven je to až po 3 dnech. Některé dokonce hradí pobyt v nemocnici následkem úrazu jen po dobu jednoho roku. Proto je vždy dobré předem projít nabídky co nejvíce pojišťoven a vybrat si tu, která vám vyhovuje nejvíce.

 

Další důležitá pojištění

Popsána byla ta nejdůležitější a nejzákladnější pojištění, o kterých by člověk měl vědět, v tom nejlepším případě je mít i sjednána. Je vhodné vědět i o dalších, kterých může též využít, některá třeba jen dočasně.

Hlavně pro živitele rodiny je vhodné životní pojištění, čímž může zabezpečit svou rodinu při náhlém úmrtí. V období letních prázdnin a dovolené je důležité, hlavně při cestě do zahraničí, mít zřízeno cestovní pojištění. V neposlední řadě bych ještě zmínila tzv. pojistku na blbost, která nám může ulehčit spoustu nervů a nákladů při každodenních životních peripetiích.

Kategorie: Ostatní Autor: admin
Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
Denča8 | Čtvrtek 27. Říjen 2016, 15:09
V dnešní době je téměř nutné mít úrazovku. Už jen kvůli synovi ji mám. A to samé platí i o životku. Pojištění hospitalizace je dobré mít.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Dáša | Středa 30. Listopad 2016, 10:42
No mě se v životě nic nestalo. Tak mi přijde úrazovka naprosto zbytečná.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět