Jak podpořit schopnost otěhotnění

Jak vlastně v těle probíhá oplodnění?

Oplodnění je jev, při kterém dvě buňky splynou, aby vznikl nový život. U člověka pochází jedna z těchto buněk od dospělého muže a druhá od dospělé ženy. Mužská buňka se nazývá spermie a ženská vajíčko. Aby mohlo dojít k oplodnění, musí být spermie na správném stupni vývoje, což je komplikovaný proces odehrávající se v pohlavních žlázách, které nazýváme reprodukčními orgány. A aby byly pohlavní buňky připraveny k oplodnění, vyvíjí se a vyzrávají v pohlavních žlázách. Vajíčko vyzrává uvnitř těla ženy ve dvou ováriích (pravý a levý vaječník).

Před setkáním spermie a vajíčka musí dojít v každé pohlavní buňce ke snížení počtu chromozomů na polovinu. Chromozomy jsou geny uspořádané do skupin. Po splynutí obou buněk se chromozomy spárují, takže nově vzniklá buňka má opět 46 chromozomů jako ostatní buňky. Tento dělící proces zajistí, aby nově vznikající život zdědil od každého partnera polovinu vlastností. Děj, po kterém v buňce zůstane pouze poloviční počet chromozomů, se nazývá redukční dělení (meióza).

obrazekVíte, že?

Za to, že buňky mohly být objeveny a zkoumány, vděčíme vynálezu mikroskopu a jeho zdokonalení. Zjistilo se, že mezi buňkami všech forem života existuje až udivující podobnost. Původně se buňky považovaly za jednoduché hrudky rosolovité hmoty s jádrem ve svém středu. Dnes již vědci vědí, že buňky jsou daleko složitější a že uvnitř každé z nich je mnoho vnitrobuněčných částí.

Neplodnost neboli sterilita, co to vlastně znamená?

Neplodnost, jinak též sterilita znamení biologickou neschopnost jedince počít dítě a vyskytuje se jak u mužů, tak u žen. Neplodnost je klasifikována jako nemoc. Neplodnost však může rovněž znamenat stav, kdy žena není schopna donosit dítě. Existuje mnoho biologických příčin neplodnosti, z nichž některé mohou být napraveny lékařským zásahem. Plodné ženy jsou přirozeně plodné před a během ovulace a přirozeně neplodné během zbytku menstruačního cyklu. Příčinou neplodnosti žen může být věk, genetické poruchy, stres, ale za snížení plodnosti mohou i další vlivy, jako je například kouření nebo alkohol neboli teratogeny.

Alternativní a účinné postupy, jak pomoct otěhotnět

V souvislosti se stresovými příčinami mohou ale v těle nastat velké poruchy pohybového systému. Jako první na tuto skutečnost upozornila Ludmila Mojžíšová – terapeutka zabývající se rehabilitací a cvičením pro léčení neplodnosti. V Čechách žila nejprve v Opočně, pak v Praze. Zabývala se odstraňováním funkčních poruch pohybového systému a postupně vyvinula vlastní metodu. Metoda spočívá v kombinaci vyrovnávacích cvičení, mobilizaci žeber a uvolňování kostrče. Řadě jejích pacientek předtím dlouho a bezvýsledně léčených na neplodnost se podařilo otěhotnět. Tím se účinnost metody Ludmily Mojžíšové potvrdila.

Podobně je na tom Dornova metoda. Jemná dynamická technika srovnávající celý pohybový aparát. Za příčiny neplodnosti prý může bederní obratel L3. Vedou zde spojovací dráhy vedoucí k pohlavním orgánům. Uvolnění a nápravu bederního obratle L3 Dornovou metodou klidně můžete podstoupit, protože je velmi šetrná a za pokus to určitě stojí!

Vaše názory k článku (1)
Seřadit:
Lásulka | Pondělí 31. Říjen 2016, 22:26
Trvalo nám rok a půl, než jsem byla úspěšně těhotná. A to jsme byly i na vyšetřeních. Já brala různé podpůrné léky atd. A paradoxně mi pomohla změna povolání. :) Když jsem nastupovala do nové práce, byla jsem už těhotná a ani o tom nevěděla.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět