Lze grilovat zdravě?

Grilování získalo v českých luzích a hájích obrovskou popularitu. Většina lidí si alespoň jednou během letní sezóny nějakou tu grilovačku dopřeje, ať už jako její organizátor na zahradě vlastního domu, chaty či chalupy, nebo jako něčí host. Jenže grilování má také jedno úskalí. Grilovat musíte umět správně, abyste si připravili zdravou a chutnou pochoutku. Jak na to?

obrazekLékaři sice z grilování žádnou velkou radost většinou nemají, ale pravdou je, že pokud budete grilovat doporučeným způsobem, nemusíte se obávat dopřát si grilování jednou za čtrnáct dní, nebo i jednou týdně. U správně a dostatečně tepelné upraveného masa nehrozí žádná zdravotní rizika, a dokonce nebude trpět ani štíhlá linie.

Nekupujte předem marinované maso z obchodu

Začněte už výběrem kvalitní suroviny, tedy masa. Dietní grilování si žádá krůtí či kuřecí maso nebo ryby. Pokud se chcete jednou za čas svým zásadám o zdravé výživě trochu zpronevěřit, můžete sáhnout i po kousku libového vepřového. Hovězí je nejlepší mleté.

Nekupujte předem marinované maso z obchodu. Řetězce mají nešťastný zvyk marinovat maso, kterému se blíží konec lhůty spotřeby, a tak se ho šikovně a elegantně zbavit. Pod marinádu se totiž schová leccos… Ale i když použijí v obchodech kvalitní maso k marinování, nikdy nevíte, co všechno přesně marináda obsahuje, lepší je udělat si vlastní.

Tip pro vás: Nikdy nenaklepávejte maso na gril, jinak totiž bude tvrdé a bude ztrácet šťávu!

Maso také solte až těsně před grilováním (pokud maso nemarinujete, marinované maso nesolte, protože marináda sama o sobě také obsahuje určité množství soli a je nesmysl maso přesolovat). Sůl vytahuje z masa vodu, a to pak bude suché a bez šťávy.

 

 

Vytvořte si vlastní marinádu

Vyzkoušejte si vlastní marinády podle různých receptů. Teprve zkoušením poznáte, co vám bude nejvíc chutnat. Využívejte toho, že vám nikdo nic nevnucuje a můžete si vybírat složení, jaké chcete. Nebojte se použít různé koření, zkusit i jogurtové marinády. Pamatujte ale, že méně je někdy více. Chutě koření by se v marinádě měly vzájemně doplňovat, v žádném případě ne přebíjet.

Obecně se dá říci, že velmi zrádnou součástí grilovací marinády je sůl. Všichni ale víme, že konzumujeme mnohem více soli, než je nezbytně nutné. Proto není od věci koupit sůl se sníženým obsahem sodíku. Je k dostání nejenom v lékárnách, ale i v některých supermarketech. Sodík je v ní z větší části nahrazen draslíkem. Zkuste ji používat v případě, že máte sklony k vysokému krevnímu tlaku, nebo jím už trpíte.

S dobou marinování to nepřehánějte. Úplně stačí dvě hodiny před přípravou pokrmu. Pokud maso zalijete litrem olejové marinády a necháte ho tak přes noc, uděláte z něj hadr.

obrazekPozor na grilování na alobalovém tácku

Pokud jde o porcování, menší kuře můžete grilovat celé, jinak je lepší krůtu i kuřata rozsekat na porce. Menší ryby můžete grilovat vcelku.

Pozor na grilování na alobalovém tácku. Vůbec nejlépe se griluje na kovové grilovací mřížce. Před použitím alobalu zdvihají odborníci na výživu varovně prst. Vyvarujte se zejména přípravy kyselých a slaných jídel v alobalu, dochází zde k chemické reakci. Mnohem lepší jsou grilovací misky z jiného kovu.

Tip pro vás: Na grilování se k přípravě marinád hodí oleje s yvsokým bodem zakouření, které dobře snáší vyšší teploty a nepřepalují se. Ideální je olej řepkový a slunečnicový, a to jak z pohledu složení, tak i ceny. Můžete do oleje použít například různé bylinky.

Jaké množství pro štíhlou linii?

Chcete-li si i při grilování zachovat štíhlou linii, neměli byste to přehánět s množstvím grilovaného masa, které zkonzumujete. Pokud grilujete kuřecí, krůtí, králičí nebo také telecí maso, maximum je zhruba 150 gramů. U libového vepřového, hovězího a stejně tak u tučnějších ryb (makrela, losos) byste měli sníst maximálně polovinu, tedy asi 80 gramů.

Také s dresinky, sójovou omáčkou, hořčicí či kečupem buďte opatrní. Cca 10 gramů má energetickou hodnotu zhruba 50 kJ, což je optimální, nemělo by to být více.

Víte, že lidské tělo je schopno najednou strávit maximálně asi 30 gramů bílkovin? Obecně se ví, že bílkoviny jsou hůře stravitelné. Proto byste se grilovaného masa rozhodně neměli přejídat. Je dobré respektovat výše doporučené porce a také doplňovat grilované pokrmy celozrnným pečivem a velkým množstvím zeleniny právě kvůli lepší stravitelnosti.

 

U kterého grilu nevznikají karcinogenní látky?

Důležité je i to, jaký zvolit gril. Z pohledu zdravé výživy je vhodný vodní gril vybavený vodní lázní. U těchto grilů tuk odtéká do vodní lázně a maso se upravuje směsí kouře a vodní páry. Pokud totiž odkapává olej na rozžhavené uhlíky, vytváří se zdraví škodlivé karcinogenní látky. Ovšem vodní grily to naprosto eliminují. Vlastně připomínají parní troubu.

U lávových grilů, které se většinou nahřívají elektřinou, zase tuk odkapává na kameny, které ho absorbují. Jamile dojde ke skončení grilování, lávové kameny se nažhaví na maximum a tím se vypálí nečistoty, které absorbovaly. Také u těchto grilů proto nedochází k tvorbě karcinogenních látek.

Vodní či lávové grily ale mají jednu nevýhodu – jde vlastně o čistý proces, odpadne při něm vůně ohně a v něm praskajícího dřeva. Záleží ale na vás, zda si vyberete zdravý pokrm bez klasického ohně, nebo raději praskání a hazard se zdravím.

obrazekSkvělé jsou i elektrické kontaktní grily vybavené nepřilnavým povrchem, u nichž také nehrozí žádné nebezpečí tvorby karcinogenních látek.

Jestliže ale grilujete na otevřeném ohni, snažte se minimalizovat odkapávání tuku do ohně. Pomáhají k tomu především grilovací misky. Pozor na vystavování grilovaného masa přímému ohni. Už jsme popisovali, že odkapávající tuk je škodlivý, ovšem tytéž sloučeniny jako při jeho rozkladu vznikají i ve chvíli, kdy je maso vystaveno přímému ohni. Proto pokud grilujete na uhlí, rozhodně nešetřete na kvalitním grilovacím uhlí a nechte ho zhruba půl hodiny rozpálit. Musí být rozpálené do běla a jenom žhnout, ne hořet! Pak teprve můžete začít grilovat.

Tip pro vás: Pořiďte si kvalitní kleště na otáčení masa. Nikdy nepíchejte do masa vidličkou a neotáčejte ho s její pomocí. Z masa začne vytékat šťáva a dochází k jeho vysušování. Zároveň může tato šťáva odkapávat do ohně a opět být zdrojem rakovinotvorných látek.

Gril také udržujte čistý, po každé přípravě pokrmu ho očistěte.

Pozor na salmonelózu!

Choroboplodné zárodky, třeba ty, které způsobují salmonelózu, se ničí při teplotách nad 70–72 °C. Proto by maso i uvnitř své hmoty mělo být prohřáté minimálně na tuto teplotu. Proto pozor u silnějších kusů masa. Vyplatí se je grilovat dostatečně dlouho a předejít tak zdravotním komplikacím. Nikdy proto negrilujte příliš rychle, maso se uvnitř dostatečně neprohřeje.

Z jakých důvodů lékaři grilování odsuzují?

Proč lékaři a odborníci na výživu nepovažují grilování za příliš vhodný způsob úpravy masa? Při velmi vysokých teplotách totiž dochází ke ztrátám vitamínů, esenciálních mastných kyselin, bílkovin. Tím pádem klesá výživová hodnota pokrmu.

 

 

Vznikají také škodlivé látky, a to zejména nevhodným grilováním. Jde především o polycyklické aromatické uhlovodíky a heterocyklické aminy. Právě rozkladem tuku z masa na rozžhaveném uhlí vznikají spaliny, které teplý vzduch přenáší nahoru na grilovanou potravinu. Je proto jasné, že čím je maso libovější a čím méně tučně marinády na jeho povrchu zůstane, tím menší je riziko odkapávání tuku a vzniku karcinogenních sloučenin. Proto je důležité vybírat libové kousky masa a používat netučné marinády.

Heterocyklické aminy zase vznikají procesem hnědnutí v tekutině, která se uvolňuje během zahřívání masa. Z těchto důvodů například není dobré používat výpeky z masa pro tvorbu omáček – jsou příliš bohaté na zmiňované heterocyklické aminy.

obrazekTip pro vás: Kromě masa můžete grilovat i zeleninu. Například lilek, cukety, rajčata, papriky, kukuřici, mladé cibulky, brambory, patisony, celer, kedlubny, mladé lusky fazolí i hrachu… A dokonce se dá grilovat i ovoce, třeba jablka, banány nebo ananas. Udělejte si proto rozmanitou grilovačku plnou nejenom masa, ale i zeleniny či případně ovoce.

Připravte si vlastní dresinky

Je samozřejmé, že grilované maso budete při konzumaci dochucovat různými dresinky a dipy. Pozor ale na ty kupované. Patří mezi energetické bomby, s nimiž dostanete do svého těla spoustu kalorií, ani nevíte jak. Obsahují totiž hodně skrytých sacharidů. Divili byste se, jak vysokých energetických hodnot tyto dresinky dosahují.

Proto si raději připravte vlastní lehké z jogurtu či zakysané smetany, cibule, hořčice, kvalitního kečupu, koření a dalších ingrediencí. Má to jednu výhodu: Můžete si výslednou chuť naprosto přizpůsobit svému mlsnému jazýčku, nejste vázaní na výběr nabízený v obchodě.

Pozor na spálené a přepečené maso

Jestliže milujete polospálené klobásy, je to váš problém. Ovšem pokud podobné „lahůdky“ budete baštit pravidelně, možná stojí za to vědět, že tím podkopáváte své zdraví. Konzumace podobných potravin totiž dokáže zvýšit riziko vzniku rakoviny až o 60 % právě kvůli tomu, že baštíte rakovinotvorné látky.

Budete-li se držet výše popsaných zásad, uděláte z grilování docela zdravou akci. Zdravotní rizika tím rozhodně snížíte na minimum a přitom si užijete hezké atmosféry, která je s grilováním vždy spojena.

Kategorie: Rady a tipy Autor: Kucharska
Vaše názory k článku (10)
Seřadit:
Janka Nová | Úterý 27. Červen 2017, 16:37
Myslela jsme si, že se maso při grilování nemá solit vůbec... solím ho vždy až je hotové...
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Severuse Snapeová | Neděle 16. Červenec 2017, 23:05
Miluju grilovanou cuketu, teď v létě ji děláme často :) I jinou zeleninu, bez masa.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Elena | Pátek 21. Červenec 2017, 18:19
Vždy ke grilování dělám jogurtový dresing s chilli, je výborný.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Cesty | Úterý 25. Červenec 2017, 22:16
Moje rodina griluje velmi často a snažíme se to dát dohromady i se zdravím, takže tento článek je pro nás velmi užitečný.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

RenaldoB | Úterý 02. Říjen 2018, 18:39
Useful write ups Thanks a lot. my page: [url=https://www.linkedin.com/pulse/c%E1%BA%AFt-bao-quy-%C4%91%E1%BA%A7u-%E1%BB%9F-%C4%91%C3%A2u-t%E1%BB%91t-nh%E1%BA%A5t-h%C3%A0-n%E1%BB%99i-giang-nguyen/]https://www.linkedin.com/pulse/c%E1%BA%AFt-bao-quy-%C4%91%E1%BA%A7u-%E1%BB%9F-%C4%91%C3%A2u-t%E1%BB%91t-nh%E1%BA%A5t-h%C3%A0-n%E1%BB%99i-giang-nguyen/[/url]
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

smondsshem | Sobota 06. Říjen 2018, 17:01
[b][url= http://www.canadagoosessale.top/it/]canada goose kensington parka[/url][/b] | [b][url= http://www.canadagoosessale.top/it/]giacche di cane canada[/url][/b] | [b]vendita canada goose[/b] il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero [Goose_063] - €338.52 : orologi replica Omega, canadagoosessale.top US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian Dollar Jappen Yen Norske Krone Swedish Krone Danish Krone CNY Categorie [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-donne-nbspil-canada-oca-donne-nbsp-c-1.html]il canada oca donne & nbspil canada oca donne & nbsp[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-c-2.html]il canada oca uomini & nbspil canada oca uomini & nbsp[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-alpinista-giacca-nbspcanada-oca-alpinista-giacca-c-2_28.html]& nbspcanada oca alpinista giacca& nbspcanada oca alpinista giacca[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-arctic-parka-elicottero-nbspcanada-oca-arctic-parka-elicottero-c-2_19.html]& nbspcanada oca arctic parka elicottero& nbspcanada oca arctic parka elicottero[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-baffin-eskimo-nbspcanada-oca-baffin-eskimo-c-2_12.html]& nbspcanada oca baffin eskimo& nbspcanada oca baffin eskimo[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-banff-parka-nbspcanada-oca-banff-parka-c-2_10.html]& nbspcanada oca banff parka& nbspcanada oca banff parka[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-bianca-mantra-parka-nbspcanada-oca-bianca-mantra-parka-c-2_33.html]& nbspcanada oca bianca mantra parka& nbspcanada oca bianca mantra parka[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-borden-nbspcanada-oca-borden-c-2_11.html]& nbspcanada oca borden.& nbspcanada oca borden.[/url] & nbspcanada oca calgary giacca& nbspcanada oca calgary giacca [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-chateau-parka-nbspcanada-oca-chateau-parka-c-2_13.html]& nbspcanada oca chateau parka& nbspcanada oca chateau parka[/url] & nbspcanada oca chilliwack parka& nbspcanada oca chilliwack parka [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-cittadella-parka-nbspcanada-oca-cittadella-parka-c-2_16.html]& nbspcanada oca cittadella parka& nbspcanada oca cittadella parka[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-foxe-bomber-nbspcanada-oca-foxe-bomber-c-2_18.html]& nbspcanada oca foxe bomber& nbspcanada oca foxe bomber[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-langford-parka-nbspcanada-oca-langford-parka-c-2_26.html]& nbspcanada oca langford parka& nbspcanada oca langford parka[/url] & nbspcanada oca lodge giu 'e& nbspcanada oca lodge giu 'e [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-manitoba-giacca-nbspcanada-oca-manitoba-giacca-c-2_27.html]& nbspcanada oca manitoba giacca& nbspcanada oca manitoba giacca[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-ontario-parka-nbspcanada-oca-ontario-parka-c-2_20.html]& nbspcanada oca ontario parka& nbspcanada oca ontario parka[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-spedizione-parka-nbspcanada-oca-spedizione-parka-c-2_9.html]& nbspcanada oca spedizione parka& nbspcanada oca spedizione parka[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-nbspil-canada-oca-uomini-nbsp-nbspcanada-oca-tremblant-nbspcanada-oca-tremblant-c-2_34.html]& nbspcanada oca tremblant& nbspcanada oca tremblant[/url] canada - giubbotto & nbspcanada - giubbotto & nbsp Vetrina - [url= http://www.canadagoosessale.top/it/featured_products.html] [vedi][/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-giaccone-nero-p-141.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images/_small//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg[/img]il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-giaccone-nero-p-141.html]il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero[/url]€421.10 €338.52Risparmi: 20% sconto[url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-campo-in-giacca-bianca-con-cappuccio-oca-p-142.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images/_small//canadagoose001/Canada-Goose-Women/Canada-Goose-Camp-Down-Hooded-Jacket-Snow-White.jpg[/img]il campo in giacca bianca con cappuccio oca[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-campo-in-giacca-bianca-con-cappuccio-oca-p-142.html]il campo in giacca bianca con cappuccio oca[/url]€306.28 €288.30Risparmi: 6% sconto[url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-donne-whistler-parka-brown-p-150.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images/_small//canadagoose001/Canada-Goose-Women/Canada-Goose-Women-Whistler-Parka-Brown.jpg[/img]il canada oca donne whistler parka brown[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-donne-whistler-parka-brown-p-150.html]il canada oca donne whistler parka brown[/url]€359.17 €318.06Risparmi: 11% sconto [url= http://www.canadagoosessale.top/it/]Casa[/url] :: il canada oca uomini & nbspil canada oca uomini & nbsp :: il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero .jqzoom{ float:left; position:relative; padding:0px; cursor:pointer; width:301px; height:477px; } [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-giaccone-nero-p-141.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg[/img]il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero[/url] il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero €421.10 €338.52Risparmi: 20% sconto [b]Fai la scelta:[/b] Size L M S XL XXL XXXL Da inserire: [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-giaccone-nero-p-141.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/rppay/visamastercard.jpg[/img]/canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg[/url] il canada oca uomini di neve di mantra giaccone nero [url= http://www.canadagoosessale.top/it/images//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-giaccone-nero-p-141.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg[/img]/canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/images//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Black.jpg] Modello: Goose_063 Related Products canada - uomini chilliwack parka brown [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-lodge-gi%C3%B9-e-rosso-p-108.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images/_small//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Lodge-Down-Hoody-Red.jpg[/img]il canada oca lodge giù e rosso[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-lodge-gi%C3%B9-e-rosso-p-108.html]il canada oca lodge giù e rosso[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/lelicottero-arctic-parka-uomini-grigi-del-canada-p-136.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images/_small//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Heli-Arctic-Parka-Men-Grey.jpg[/img]l'elicottero arctic parka uomini grigi del canada[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/lelicottero-arctic-parka-uomini-grigi-del-canada-p-136.html]l'elicottero arctic parka uomini grigi del canada[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-parka-brown-p-29.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/images/_small//canadagoose001/Canada-Goose-Men/Canada-Goose-Men-s-Snow-Mantra-Parka-Brown.png[/img]il canada oca uomini di neve di mantra parka brown[/url]il canada oca uomini di neve di mantra parka brown [url= http://www.canadagoosessale.top/it/index.php?main_page=product_reviews_write&products_id=141&number_of_uploads=0][img]http://www.canadagoosessale.top/it/includes/templates/polo/buttons/italian/button_write_review.gif[/img]Scrivi Recensione[/url] THE CATEGORIES [url= http://www.canadagoosessale.top/it/men-canada-goose-c-1.html]Men Canada Goose[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/women-canada-goose-c-21.html]Women Canada Goose[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/youth-canada-goose-c-22.html]Youth Canada Goose[/url] Information [url= http://www.canadagoosessale.top/it/index.php?main_page=Payment_Methods]Payment[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/index.php?main_page=shippinginfo]Shipping & Returns[/url] Customer Service [url= http://www.canadagoosessale.top/it/index.php?main_page=contact_us]Contact Us[/url] [url= http://www.canadagoosessale.top/it/index.php?main_page=Payment_Methods]Wholesale[/url] Payment & Shipping Copyright © 2017 [url= http://www.canadagoosessale.top/it/#]canada goose Store Online[/url]. Powered by canada goose Online,Inc. [url= http://www.canadagoosessale.top/it/il-canada-oca-uomini-di-neve-di-mantra-giaccone-nero-p-141.html][img]http://www.canadagoosessale.top/it/includes/templates/polo/images/footerdp.jpg[/img][/url] [b][url= http://www.canadagoosessale.top/it/men-canada-goose-c-1.html]giacca da donna in vendita[/url][/b] [b][url= http://www.canadagoosessale.top/it/men-canada-goose-c-1.html]giacca da uomo per sconto[/url][/b] di blog canada [url= http://nikeshoescheap86.webs.com ] About canadagoosessale.top blog [/url]
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

aelsamos | Sobota 13. Říjen 2018, 22:01
[b][url= http://www.spyder3.com/pt/]sapatos Christian Louboutin de desconto[/url][/b] [b][url= http://www.spyder3.com/pt/]botas Christian Louboutin[/url][/b] [b][url= http://www.spyder3.com/pt/]saída de Christian Louboutin[/url][/b] Spyder Fleece Beanie Hat Branco - $69.00 : spyder jacket, spyder3.com US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian Dollar Jappen Yen Norske Krone Swedish Krone Danish Krone CNY Categorias [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-l%C3%A3-beanie-chap%C3%A9us-c-2.html]Spyder lã Beanie Chapéus[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/cal%C3%A7as-spyder-ski-c-4.html]Calças Spyder Ski[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-alpine-duplas-jackets-c-1.html]Spyder Alpine Duplas Jackets[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-ski-goggles-c-3.html]Spyder Ski Goggles[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/suit-spyder-ski-c-5.html]Suit Spyder Ski[/url] Destaques - [url= http://www.spyder3.com/pt/featured_products.html] [mais][/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-alpine-isolados-jaquetas-mulheres-creme-p-15.html]Spyder Alpine isolados Jaquetas Mulheres Creme[/url]$195.15 $178.00Poupe: 9% menos[url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-softshell-luvas-branco-preto-azul-p-1067.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images/_small//spyder04_/Spyder-Ski-Pants/Spyder-Softshell-Gloves-White-Black-Blue.jpg[/img]Spyder Softshell Luvas branco / preto / azul[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-softshell-luvas-branco-preto-azul-p-1067.html]Spyder Softshell Luvas branco / preto / azul[/url]$79.59 $71.00Poupe: 11% menos[url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-alpine-isolados-casacos-men-laranja-p-2.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images/_small//spyder04_/Spyder-Alpine/Spyder-Alpine-Insulated-Jackets-Men-Orange.jpg[/img]Spyder Alpine isolados Casacos Men Laranja[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-alpine-isolados-casacos-men-laranja-p-2.html]Spyder Alpine isolados Casacos Men Laranja[/url]$201.59 $178.00Poupe: 12% menos [url= http://www.spyder3.com/pt/]Home[/url] :: [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-l%C3%A3-beanie-chap%C3%A9us-c-2.html]Spyder lã Beanie Chapéus[/url] :: Spyder Fleece Beanie Hat Branco .jqzoom{ float:left; position:relative; padding:0px; cursor:pointer; width:301px; height:300px; } [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-branco-p-22.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images//spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-White.jpg[/img]Spyder Fleece Beanie Hat Branco[/url] Spyder Fleece Beanie Hat Branco $83.13 $69.00Poupe: 17% menos Adicionar ao Carrinho de Compras: [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-branco-p-22.html][img]http://www.spyder3.com/pt/rppay/visamastercard.jpg[/img]/spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-White.jpg[/url] Descrição de produtos Cor coordenada com a coleção Venom para todos os tipos Matchy - matchy metro , o Spyder Fleece Beanie Hat es com um pouco de oito patas do inseto rastejador cara rebocada na frente. O forro de micro fleece é muito doce e aconchegante também . Logo gravado Spyder . Micro com forro de lã . especificações 1.Material: 100% suave Acrílico Sólidos 2.Micro forro polar 3.Debossed Spyder Logo Logotipo 4.Eight pernas na frente [url= http://www.spyder3.com/pt/images//spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-White.jpg] Related Products [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-branco-p-22.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images/_small//spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-White.jpg[/img]Spyder Fleece Beanie Hat Branco[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-branco-p-22.html]Spyder Fleece Beanie Hat Branco[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-cinza-p-20.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images/_small//spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-Grey.jpg[/img]Spyder Fleece Beanie Hat Cinza[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-cinza-p-20.html]Spyder Fleece Beanie Hat Cinza[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-preto-p-18.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images/_small//spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-Black.jpg[/img]Spyder Fleece Beanie Hat Preto[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hat-preto-p-18.html]Spyder Fleece Beanie Hat Preto[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-velo-chap%C3%A9u-gorro-azul-escuro-p-19.html][img]http://www.spyder3.com/pt/images/_small//spyder04_/Spyder-Fleece/Spyder-Fleece-Beanie-Hat-Dark-Blue.jpg[/img]Spyder velo chapéu gorro azul escuro[/url]Spyder velo chapéu gorro azul escuro [url= http://www.spyder3.com/pt/index.php?main_page=product_reviews_write&products_id=22][img]http://www.spyder3.com/pt/includes/templates/polo/buttons/portugues/button_write_review.gif[/img]Escrever Comentário[/url] THE CATEGORIES [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hats-c-2.html]Spyder Fleece Beanie Hats[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-ski-suit-c-5.html]Spyder Ski Suit[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-ski-pants-c-4.html]Spyder Ski Pants[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/#]Site Map[/url] Information Payment [url= http://www.spyder3.com/pt/index.php?main_page=shippinginfo]Shipping & Returns[/url] Customer Service [url= http://www.spyder3.com/pt/index.php?main_page=contact_us]Contact Us[/url] [url= http://www.spyder3.com/pt/index.php?main_page=Payment_Methods]Wholesale[/url] Payment & Shipping Copyright © 2014 [url= http://www.spyder3.com/pt/#]Spyder jacket Store Online[/url]. Powered by [url= http://www.spyder3.com/pt/#]Spyder jacket Clearance Store Online,Inc.[/url] [b][url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hats-c-2.html]Loja online de Spyder Fleece Beanie Hats[/url][/b] [b][url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hats-c-2.html]Tomada Spyder Fleece Beanie Hats[/url][/b]
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

aelsamos | Sobota 13. Říjen 2018, 22:01
[b][url= http://www.spyder3.com/pt/spyder-fleece-beanie-hats-c-2.html]Loja onlLoja online de Spyder Fleece Beanie Hats Tomada Spyder Fleece Beanie Hats
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

aelsamos | Neděle 14. Říjen 2018, 10:15
billige Links of London | Links of London engros | Links of London salg Links of London Sweetie Armbånd language:                                              Betaling |  Fragt og levering |  Engros |  Kontakt os Welcome! Log ind eller Register din vogn er tom Hjem Nyankomne Bangles Armbånd Charms Søde Kontakt os Valutaer US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian Dollar Jappen Yen Norske Krone Swedish Krone Danish Krone CNY Kategorier Links Of London Halskæder Links Of London øreringe Links Of London Armbånd Links Of London Bangles Links Of London Charms Links of London Friends Bracelet Links Of London Ringe Links of London Sweetie Armbånd Links Of London Ure Featured -   [mere] Links Of London Venskab armbånd - Black & OrangeDKK 1,679  DKK 183Spar: 89% offLinks of London Sweetie Watch Guld GPDKK 5,454  DKK 727Spar: 87% offLinks Of London Sweetie armbånd - Starfish Heart In HeartDKK 1,863  DKK 487Spar: 74% off Hjem ::  Links of London Sweetie Armbånd Links of London Sweetie Armbånd Filter Results by: Items starting with ... A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Viser 1 til 15 (ud af 15 produkter)   Klik for at zoome Links of London Sweetie Drops armbåndSweetie går asymmetrisk ... Uregelmæssig og taktile , kan denne ledning...DKK 677  DKK 134Spar: 80% off Links of London Sweetie - armbånd med 18kt gulddubléDette rullede guld armbånd ( stemplet sølv ) er en taktil og sjovt...DKK 7,387  DKK 1,333Spar: 82% off Links of London Sweetie Armbånd i Sterling Sølv med 18kt RoDenne Sterling sølv med fem 18k rullet guldringe (over sterling sølv ) ,...DKK 1,919  DKK 339Spar: 82% off Links of London Sweetie Armbånd med Marine ShellSterling sølv med Marine Shell armbånd er en taktil og sjovt alternativ til...DKK 1,002  DKK 190Spar: 81% off Links of London Sweetie armbånd med rosenkvarts armbåndSterling sølv med Rose Quartz Sweetie armbånd er en taktil og sjovt...DKK 1,538  DKK 190Spar: 88% off Links of London Sweetie Armbånd med tennisboldDette Sterling Sølv armbånd er en taktil og sjovt alternativ til charme...DKK 1,489  DKK 310Spar: 79% off Links of London Sweetie armbånd med turkisDe smukke Turkis halvædelsten tilføje en levende stænk af farve til den...DKK 2,018  DKK 226Spar: 89% off Links of London Sweetie Blace Rhodium og 18kt orlled armbåndDette rullede guld og kul Rhodium forgyldt armbånd ( stemplet sterling sølv...DKK 1,658  DKK 325Spar: 80% off Links of London Sweetie Candy hjerter armbåndVores ikoniske Sweetie armbånd færdig i sort rhodium , nu med lakrids -...DKK 1,164  DKK 240Spar: 79% off Links of London Sweetie Drops armbåndSweetie går asymmetrisk ... Uregelmæssig og taktile , kan denne ledning...DKK 1,072  DKK 134Spar: 88% off Links of London Sweetie Rullet 18 karat guld med Ferskvandsperle18ct rullede guld (over stemplet Sterling Silver) Sweetie armbånd med barokke...DKK 5,256  DKK 720Spar: 86% off Medium Links of London Sweetie ArmbåndDette Sterling Sølv armbånd er en taktil og sjovt alternativ til charme...DKK 1,482  DKK 176Spar: 88% off sølv Links of London Sweetie armbåndEn taktile og sjovt alternativ til charme armbånd med en udvides diameter...DKK 1,284  DKK 176Spar: 86% off Wimbledon 18kt Guld Strawberry VIP Links of London Sweetie BraceFor at fejre Wimbledon 2010, Links of London er stolte af at præsentere den...DKK 3,633  DKK 579Spar: 84% off Wimbledon 2010 Strawberry Links of London Sweetie ArmbåndFor at fejre Wimbledon 2010, Links of London er stolte af at præsentere den...DKK 1,355  DKK 240Spar: 82% off Viser 1 til 15 (ud af 15 produkter)   Hjem    Forsendelse    Engros    Bestil Tracking    Kuponer    betalingsmetoder    Kontakt os Links of London Bangles   Links of London Armbånd   Links of London Charms   Links of London Øreringe   Links of London Venskab   Copyright © 2012 Alle rettigheder forbeholdes. Links of London Sweetie armbånd Links of London venskab armbånd
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

aelsamos | Neděle 14. Říjen 2018, 10:15
[b][url= http://www.discountlinksoflondon.top/da/]Links of LonLinks of London Sweetie armbånd Links of London venskab armbånd
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět